9 listopada 2021

,,Wycieczka klasowa do teatru Groteska"

             3 listopada 2021 roku uczniowie klasy 6a wzięli udział w spektaklu muzycznym pt. ,,Kapelusz za sto tysięcy” w reżyserii Adolfa Weltscheka. Na scenie krakowskiego Teatru ,,Groteska” zaprezentowano adaptację znanej powieści detektywistycznej Adama Bahdaja z 1966 roku.

Zachęceni słoneczną aurą swą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po Rynku Głównym, gdzie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia na tle sztandarowych obiektów Starego Miasta. Zatopieni w wyjątkowej atmosferze dawnych ulic syciliśmy się widokiem tamtejszej architektury oraz walorami krajobrazowymi serca Krakowa. Krótka przechadzka na rześkim powietrzu wnet podsyciła apetyt na obwarzanki. Zajadając ze smakiem zakupione wypieki, udaliśmy się do teatru.

Akcję przedstawienia osadzono w II poł. XX wieku w nadmorskiej miejscowości Nieborze, która, choć często straszy niepogodą, oferuje wczasowiczom wiele atrakcji. Już od pierwszej chwili nowoczesna multimedialna scenografia pozwoliła nam poczuć klimat tamtych lat oraz ożywić wakacyjne wspomnienia. Uczniowie z dużym zaangażowaniem śledzili losy nastoletnich bohaterów uwikłanych w rozwiązanie zagadki  zaginionego kapelusza, o czym świadczyły liczne komentarze i uśmiechy podczas przerwy. Skoczna muzyka oraz zmienne oświetlenie powodowały, że zaciekawienie widowiskiem nie malało do samego końca.

Sztuka była bardzo dynamiczna i efektowna. Z pewnością może podobać się młodzieży, do której jest kierowana. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami oraz okrzykami radości. 


Wycieczka do teatru uświadomiła nam wysiłek zmierzający do stworzenia piękna. Po powrocie do szkoły opiekunowie podziękowali uczestnikom za dyscyplinę oraz zaprosili do stołówki, gdzie na dzieci czekał już obiad.

Agnieszka Lasia

zdj.: Aleksandra Kopystyńska