13 kwietnia 2014

Uroczyste obchody "Dnia Ziemi"



   11 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 119 odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi. Podczas akademii przybliżona została historia i cele Święta Ziemi. 
   Część artystyczna rozpoczęła się przedstawieniem ekologicznym pod tytułem „Machine Town” pod kierunkiem Pani Joanny Piestrak-Sroczyńskiej oraz piosenkami ekologicznymi : „List do Świata” 
i „Otwórz oczy” wykonanymi przez dzieci z klasy VB. 
Podczas uroczystej akademii rozstrzygnięto XIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Bliżej Świata !”. „Najpiękniejsze osobliwości przyrodnicze Świata”-plakat lub forma przestrzenna oraz „Kartka z pamiętnika lub dziennika podróży” – to temat tegorocznego konkursu. Wpłynęło bardzo wiele ciekawych prac ze szkół: SP nr 68, SP nr 67, SP nr 58, SP nr 21, SP nr 1, SP nr 109 oraz SP nr 119. Jury wyłoniło zwycięzców:

Plakat:

I miejsce
Marcin Iwanicki  SP 58
Julia Witaszek   SP 58 
II miejsce
Karolina Karpiel SP 21
III miejsce
Wiktoria Puchała SP 109
Aleksandra  Sacha  SP 119
Wyróżnienia:
Zuzanna Kurek  SP 21
Joanna  Franaszek  SP 119
Krzysztof Olszanowski  SP 109
Piotr Iwancewicz  SP 21
Bartosz Bunar SP 58
Natalia Tkacz SP 1

 Forma przestrzenna

I miejsce
Emilia Konieczna SP 67
Jakub Raźny SP 67
II miejsce
Urszula Gonciarczyk SP 1
Szymon Wojdała  SP 58  
III miejsce
Zuzanna Bałut SP 21
Wiktoria Brodalka SP 119
Wyróżnienia:
Oliwia Zuzok SP119
Oliwia Kneżewić SP 1
Nadia Skotnicka SP21
Amelia Bień SP21
Michał Krupiński SP58
Emilia Chrzanowska SP1
Szymon Gawor SP21
Bernard Gawor SP21.
Kartka z pamiętnika lub z dziennika podróży 

I miejsce
Wiktor Bielański SP109
II miejsce
Damian Pelc SP119
Magdalena Bunar 
Wyróżnienia:
Sebastian Jakubek SP58
Hieronim Dzieślewski SP58
   
   Na zakończenie uroczystych obchodów „Dnia Ziemi” odbył się pokaz tańca towarzyskiego przygotowanego przez Emilię Stefańską i Krzysztofa Gierdziewicza ucznia naszej szkoły do piosenki ekologicznej Jonasza Kofty pod tytułem: „Pamiętajcie o ogrodach!”
Podczas uroczystych obchodów „Dnia Ziemi” mieliśmy przyjemność gościć Pana Inspektora Wydziału Edukacji Mariana Bukowskiego, Panią Radną Dzielnicy IV Joannę Sadowy, Panią Radną Dzielnicy IV Beatę Bryniarską, Pana Waldemara Sypułę Starszego Strażnika oraz nauczycieli przyrodników: Panią mgr Marię Ulanik, Panią mgr Elżbietę Kościelniak, Panią mgr Barbarę Kulig.
Serdecznie dziękujemy Radzie Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz firmie „Variant SA” za wsparcie finansowe dzięki, któremu udało się przeprowadzić nasz konkurs.
Dziękujemy rodzicom: Państwu Oliwii i Adamowi Furgałom, Pani Ewie Radeckiej oraz Pani Dorocie Zając za pomoc w przygotowaniu wspaniałej  scenografii.


Joanna Piestrak-Sroczyńska Koordynator CEE