12 czerwca 2012

ZANIM ZOSTANIESZ NASZYM UCZNIEM - PRZYJDŹ I NAS POZNAJ


   W dniu 24.05.2012 r. odbyły się w szkole zajęcia przyrodniczo-plastyczne dla kandydatów na uczniów naszej szkoły. W naszej wszechstronnie wyposażonej pracowni przyrodniczej dzieci prowadziły obserwacje mikroskopowe w „kropli wody”.
   W wielokrotnym powiększeniu mogły podziwiać okazy fauny i flory. Oglądały moczarkę kanadyjską, pływaka żółtobrzeżka, mech wodny oraz żywe okazy pantofelków z hodowli szkolnej. W magicznym „oku” mikroskopu  jednokomórkowe drobnoustroje pokroju pantofelka przypominały prehistoryczne potwory z filmów fantastyczno-naukowych.
  Później nasi przyszli uczniowie podziwiali wspaniałe szkolne akwarium w którym znajdowały się: olbrzymi glonojad, ślimaki wodne, różne gatunki ryb oraz  rośliny wodne. Po tej ciekawej lekcji przyrody mali sympatycy naszej szkoły, zmienili się  w artystów- plastyków  i z kolorowego papieru stworzyli przepiękne wielobarwne akwaria w  których znalazły się widziane wcześniej okazy wodnych roślin i zwierząt.
 B. Koleszyńska
J. Piestrak-Sroczyńska
M. Dymek