13 stycznia 2011

Zabawa karnawałowa klas 0-3

     W naszej szkole- tradycyjnie-odbył się bal karnawałowy . Szkoła została opanowana przez postaci z baśni.     Na parkiecie królowały  więc : smoki, wróżki, czarownice, księżniczki, rycerze i wiele ,wiele innych. 
      Najpierw do zabawy zostały zaproszone , przez Wróżkę Lukrecję (opiekunka SU) i Czarodzieja Eryka ( pan Sławek),  dzieci z klas 0-3. 
      Po wykrzyczeniu hasła zabawy:" Będziemy się dobrze bawić", Wróżka, razem z uczniami i paniami Nauczycielkami, pląsała w rytm, np.kaczuszek, makareny. Wszystkim baśniowym postaciom bardzo podobał się" lambadowy "wąż oraz "pociąg'"do  znanej melodii " Jedzie pociąg z daleka" , szczególnie przejazd po tunelami utworzonymi przez Nauczycieli i Panią Dyrektor.
      Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs tańca na gazetach , w którym zwycięzcami było kilkanaście par, bo tak świetnie wszyscy tańczyli.
        Dużo radości było podczas tańca w "radosnym kręgu" oraz w trakcie zabawy  tanecznej "sople lodu".
       Klasy trzecie mogły spróbować sił w tańcu na muzycznych matach.
       Po pożegnaniu Wróżki i Czarodzieja dzieci udały się na słodki poczęstunek do swoich klas, a wcześniej, wychodząc z balu , częstowały się cukierkami ( przygotowanymi przez Radę Rodziców).
    
Tak się bawiliśmy: